ustaw jako stronę startową | dodaj do ulubionych | mapa serwisu
Czwartek,
2 października 2014.
Imieniny Racheli, Sławy, Teofila
 

 
 
Będzie nowa sala

Powiat Lipnowski ogłosił przetarg na budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie.

Projektowany obiekt jest uzupełnieniem istniejącego budynku szkoły, jednakże będą one niezależne; należy dodać, że nowa hala umożliwi połączenie funkcji szkoły z funkcjami hali sportowej.W nowopowstałym budynku, oprócz hali sportowej z trybunami dla widzów, zaplanowano hol wejściowy, pomieszczenia przebieralni i zapleczy higieniczno sanitarnych, pomieszczenia trenerów oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe. Nowa hala zostanie wybudowana na miejsce istniejącej obecnie sali (wybudowanej w latach 50-tych ubiegłego wieku), która nie zaspokaja potrzeb, oczekiwań sportowych jej użytkowników - projekt zakłada rozbudowę o nową salę wraz z rozbiórką sali istniejącej.


Konieczność budowy nowego obiektu wynika nie tylko z uwagi na zły stan techniczny istniejącego budynku, ale przede wszystkim z potrzeby zapewnienia sprzyjających warunków do rozwijania różnorakich dyscyplin sportowych (zwłaszcza dla naszej utalentowanej młodzieży grającej w piłkę siatkową czy też ręczną) przy bezpiecznym udziale publiczności, kibiców (w chwili obecnej na sali w ogóle nie ma dla nich miejsca).

Istniejąca sala ogranicza możliwości trenowania, ćwiczenia nie tylko z uwagi na niski sufit, ale głównie na ograniczenia gabarytowe, niepozwalające na uprawianie dyscyplin drużynowych, które wymagają dysponowania pełnowymiarowymi boiskami. Ponadto widownia wg projektu znajdować się będzie na antresoli, która wyposażona zostanie w przeszkloną balustradę oraz ok. 219szt. siedzisk sportowych trybunowych, z oparciem, odpornych na wandalizm, mocowanych do płyty audytorium. Oprócz tego należy nadmienić, że projektowana budowa jest obiektem przystosowanym do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wejście główne nie posiada barier architektonicznych uniemożliwiających wjazd wózkiem. W budynku znajduje się również osobna toaleta przeznaczona dla osób niepełnosprawnych posiadająca wszelkie typowe udogodnienia.

Obecnie osoby niepełnosprawne nie mogą niestety bez przeszkód uczestniczyć w widowiskach sportowych ani też brać czynnego udziału w treningach.

Przedmiotowa inwestycja będzie realizowana od czerwca 2014r. do kwietnia 2016r., a zainteresowane wykonaniem robót firmy zapraszam do zapoznania się z dokumentacją przetargową na stronie internetowej: www.bip.lipnowski.powiat.pl

Wierzę, że nowopowstały obiekt przyczyni się do poprawy jakości i atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego dla młodzieży szkolnej oraz stworzy mieszkańcom Powiatu możliwość dbania o tężyznę fizyczną oraz aktywnego spędzania wolnego czasu - mówi starosta Krzysztof Baranowski.
  Wersja Polska
  English Version
  Deutsche Version
 
SŁAWNI Z LIPNA
Starostwo Powiatowe w Lipnie, ul. Sierakowskiego 10b, 87-600 Lipno, tel./fax (054) 287 20 39
e-mail: starostwo@lipnowski.powiat.pl